Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Nod 32 Antivirus

    Zeu!sS-sKL
    Zeu!sS-sKL
    Owner
    Owner


    Mesaje : 1588
    Data de inscriere : 03/09/2010

    Nod 32 Antivirus Empty Nod 32 Antivirus

    Mesaj  Zeu!sS-sKL Mier Sept 22, 2010 9:19 pm

    Nod 32 Antivirus Filehttp://www.gbx.ro/member_page.php?id=354


    Computerul si Internetul au devenit indispensabile. Fie ca tinem legatura cu prietenii pe retelele de socializare, fie ca descarcam jocuri si filme sau cautam informatii, suntem aproape tot timpul conectati la lumea virtuala. Spatiul cibernetic este insa plin de capcane, iar un singur click gresit ne-ar putea expune fisierele importante programelor software malitioase sau asa-zisilor virusi.
    Nod 32 Antivirus File
    Tocmai de aceea instalarea programele de tip antivirus este absolut necesara, pentru a va asigura o navigare cat mai linistita.
    Nod 32 Antivirus File
    Eset NOD32 Antivirus este din cate se stie un nume respectat in lumea solutiilor de securitate si destul de vechi in acest domeniu, Este clasificat de majoritatea utilizatorilor drept: anitvirusul care consuma cele mai putine resurse, ceea ce din pacate nu mai este chiar atat de aplicabil la versiunea 4.

    Din cercetarile facute de mine observ ca chiar cu setarile default se simte ca-l ai si ca el ruleaza, ceea ce e un lucru bun zic eu avand in vedere faptul ca pana nu demult NOD32 facea rabat la securitate tocmai pentru a nu obosi sistemul celui ce il foloseste!
    Are o interfata destul de simpla si usoara la prima vedere, asta e bine pe de-o parte pentru cei ce nu sunt foarte priceputi in a seta un Antivirus insa totul se schimba cand se trece la setari in modul avansat, il poti seta pana la cele mai mici detalii.

    Ce este foarte interesant la acest antivirus si de apreciat este faptul ca detine o functie ce poate bloca Auto Play-ul Windowsului, asta insemnand un plus deoarece device-urile conectate la PC nu vor mai auto-rula si astfel vom fi protejati impotriva virusilor ce se poat afla pe un stick imprumutat de la un prieten.

    Acest antivirus vine cu scanare antivirus si antispyware, scanare in timp real precum si scanarea emailurilor.Asa cum am spus meniul de setari este extrem de generos si de aceea am decis sa fac un tutorial pentru a va ajuta in setarea acestui antivirus indragit de foarte multi utilizatori!

    Ce nu mi-a placut mie la acest antivirus este faptul ca se updateaza destul de rar ceea ce nu e bine pentru un antivirus, pentru ca updatandu-se rar nu va avea semnaturile de virusi la zi si da ati ghicit, automat detectia lui e mai slabuta si de multe ori lasa de dorit.

    Se zice ca NOD32 nu da alarme false, iese in fata doar atunci cand detecteaza intradevar un virus si chiar da alrmele pe bune! Puteti gasi kitul de instalare pe siteul oficial atat in limba engleza cat sin in liba romana, il puteti gasi pentru windows pe 32 de biti sau pe 64 de biti, acestia pun la dispozitie si o suita de securitate ESET Smart Security ce include si un firewall, o suita de securitate completa insa noi nu vom vorbi astazi despre asta ci doar despre NOD32 Antivirus 4

    Una peste alta cuvintele nu-si mai au rostul tutorialul este destul de lung pentru ca asa cum am spus este destul de stufos si de setabil si va invit sa vizionam impreuna acest tutorial.

    Sper sa va placa si sa-l folositi cu placere !

    Antivirusii identifica, neutralizeaza/dezinfecteaza sau elimina software-urile distructive. Majoritatea dintre ei functioneaza in primul rand in vederea dezinfectarii fisierelor infectate. Daca acest lucru nu functioneaza, urmatorul pas este sa transfere fisierul virusat in carantina, iar ultimul pas in protejarea computerului este stergerea directa a fisierului infectat. Cele mai bune programe antivirus sunt: NOD32,

      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 10:04 am