Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Albirea Dintilor

    Zeu!sS-sKL
    Zeu!sS-sKL
    Owner
    Owner


    Mesaje : 1588
    Data de inscriere : 03/09/2010

    Albirea Dintilor Empty Albirea Dintilor

    Mesaj  Zeu!sS-sKL Joi Ian 13, 2011 5:02 pm

    Albirea Dintilor
    Photoshop - Retusare Foto
    1.Deschidem imaginea pe care vrem sa o modificam. Apropiem cat mai mult pentru a putea lucra mai bine.
    Eu am folosit imaginea urmatoare:
    Albirea Dintilor File
    * Click dreapta pe ea - Copy to Clipboard. Din photoshop - File - New - Ok - CTRL + V pentru a lipi.

    2.Selectam unealta Brush Tool si adaugam urmatoarele setari: Mode: Normal / Opacity: 100 % / Flow: 70% apoi click dreapta in scena - Master Diameter: 14 px / Hardness: 50 %:
    Albirea Dintilor File
    3.Apasam tasta Q pentru a intra in modul Quick Mask, apropiem cat mai mult ( CTRL + "+") si incepem sa selectam suprafata dintilor:
    Albirea Dintilor File

    4.Dupa ce am terminat de selectat, apasam tasta Q pentru a iesi din Quick Mask, apoi de sus: Select - Inverse.
    Layer - New - Layer Via Copy sau apasa simplu CTRL + J. Acum ai o copie cu suprafata dintilor intr-un nou layer. Urmeaza sa ii albim.
    Albirea Dintilor File
    5.Schimbam modul layerului nou in Color. Click dreapta pe el - Blending Options - de sus Blend Mode : Normal schimba-l in Color - OK.

    6.Image - Adjustments - Hue/Saturation si adauga urmatoarele valori:
    Albirea Dintilor File
    Imaginea finala:
    Albirea Dintilor File

      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 11:25 am