Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    DIverse sts !

    Zeu!sS-sKL
    Zeu!sS-sKL
    Owner
    Owner


    Mesaje : 1588
    Data de inscriere : 03/09/2010

    DIverse sts !  Empty DIverse sts !

    Mesaj  Zeu!sS-sKL Dum Noi 13, 2011 3:44 am

    Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

    "Cand crezi ca ai scapat de orice obstacol atunci mai apre unu… "

    ” Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… “

    ” Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! ”

    " Zambeshte..maine s-ar putea sa fii stirb..Very Happy

    " Dragostea se naste in priviri, creste pe buze si moare in lacrimi

    "Intai trebuie sa inveti regulie jocului si apoi trebuie sa joci mai bine ca toti ceilalti. Albert Einstein

    "poate ca pt lume esti o singura persoana,dar pt o persoana esti intreaga lume

    "poate ca pt lume esti o singura persoana,dar pt o persoana esti intreaga lume

    "e mai bine sa iubesti si sa pierzi,decat sa nu fi iubit deloc

    "NU INCETA NICIODATA SA ZAMBESTI,NICI ATUNCI CAND ESTI TRIS,PT CA NU STI CN SE POATE INDRAGOSTI DE ZAMBETUL TAU!!!

    "Traieste azi ca si cand ar fi ultima zi din viata ta pentru ca nu stii daca maine vei mai fi

    "» ” Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang… ”

    "» ” Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce ! “

    » ” Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… “



    ” Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singur! “

    ” Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! “

    ” Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! “

    "Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!…

    ” Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar ! ”

    ” Daca totul a iesit bine,inseamna ca ai gresit undeva ! ”

    ” Cel ce sforaie intotdeauna adoarme primul ! ”

    ” Mai bine burtos de la bere decat cocosat de la munca ! ”

    ” Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare… ”

    ” O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi ! “

    ” Este adevarat ca “banii vorbesc”: cel mai adesea ei ne spun: “La revedere ! “

    ” Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur ! “

    ” Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate ! “

    ”Cand te lupti cu propria-ti constiinta si esti invins, ai castigat!“

    ” Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… “

    ” Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! “

    ” Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte…

    ” Nimeni nu moare virgin/a, viatza ti-o trage exact cand te astepti mai putin… ”

    ” In visele mele mereu vei ramane… ca o scateie care ma lumineaza iar cand ma trezesc vreau sa o iau de la inceput… ”






















      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mai 02, 2024 11:16 am