Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

    Cum poti face sa se inregistreze useri pe privatul vostru

    eu
    eu
    Moderator Activ
    Moderator Activ


    Mesaje : 248
    Data de inscriere : 20/11/2010
    Varsta : 27
    Localizare : In Gandul Tau ~>

    Cum poti face sa se inregistreze useri pe privatul vostru  Empty Cum poti face sa se inregistreze useri pe privatul vostru

    Mesaj  eu Joi Noi 25, 2010 11:26 pm

    Pentru a crea o pagina de inregistrare, aveti nevoie de:

    XAMPP
    Sursa


    Instalati XAMPP. Dupa instalare, se va deschide o fereastra. Apasati “y“, “enter” si din nou “y” si “enter“. Apoi ar trebui sa scrie “XAMPP is ready to use“. Apasati “enter” apoi “enter” si apoi “x” si “enter“.

    Apoi intati in “C:/xampp/htdocs“. Stergeti cele 2 fisiere “index.html” si “index.php” si copiati sursa peste. (acum, fisierul htdocs ar trebui sa aiba un folder “xampp” si 2 fisiere “config.php” si “index”).
    Deschideti fisierul “config.php” cu notepad, si inlocuiti “0.0.0.0” cu ip-ul vostru de hamachi, urmat de .100 (daca IP-ul este 5.154.194.47, atunci scriu 5.154.194.100).

    Intrati in XAMPP si apoi click pe “Start” la “Apache” si “MySQL“. Iar linkul de la pagina de inregistrare este IP-ul de la Hamachi. Acum cat timp aveti deschis XAMPP, userii se pot inregistra.

      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 12:52 pm